Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příroda okolí Rudné pod Pradědem

Slezská Harta - revír tvoří nádrž na Moravici, přítoku Opavy, Odry. Byla vybudována v roce 1997. Sypaná hráz dosahuje výšky 65 m, hloubka je zde 62. Délka přehrady 17 km, šířka 1,7km. Zajišťuje povodňovou ochranu, slouží k chovu ryb a rekreačnímu rybaření, vodním sportům a cykloturistice cyklotrasy jsou značeny.

har3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Karlova Studánka - leží v nadmořské výšce 780 m uprostřed hlubokých lesů. Je známa svými klimatickými lázněmi a nejlepší čistotou ovzduší v ČR. Prameny železité kyselky jsou známé od poloviny 16. století. Roku 1780 byl postaven první dřevěný lázeňský dům. Soubor dřevěné lázeňské architektury, léčivé prameny a geologická expozice patří k nejkrásnějším místům v Jeseníkách.

dscn0195.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Praděd - nejvyšší hora Moravy a Slezska 1492 m je symbolem Jesníků i celého kraje. Je oblíbeným cílem turistů. Po roku 1970 vyrostla televizní věž vysoká 145 m s vysílačem, rozhlednou ve výšce 40m a restourací. Při příznivých podmíkách lze spatřit Beskydy, Krkonoše, polské roviny i Vysoké Tatry.

im000044.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Vodopády Bíle Opavy - je označení kaňonu říčky Bílá Opava ve svrchní části jejího toku pod jihovýchodním úbočím Pradědu. Jsou součástí Národní přírodní rezervace Praděd a nejpůsobivějším místem v pohoří Jeseníků. Pramení na jižním svahu a po 13,2 km toku ústí u Vrbna pod Pradědem do Střední Opavy. V nejhořejším úseku jsou peřeje, kaskády a vodopád. Kolem vodopádů prochází trasa naučné stezky Vosopády Bílé Opavy s tabulemi informující o zdejších pozoruhodnostech. Cesta kolem vodopádů je velmi obtížně přístupna, překonává kaňon několika lávkami a po žebřících. V obtížných místech jsou instalovány řetězy pro přidržování. Trasa vede z Karlovy Studánky a končí pod Ovčárnou.

dscn0723.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

Malá Moravka a Karlov pod Pradědem - vám nabízí spousty rekreačního a sportovního využití. V zimním období možnosti lyžařských ativit a v létě turistika a cykloturistika.

p1000523.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Bruntál - nejbližší větší město kde najdete jak kulturní tak sportovní vyžití i půjčovnu motokár. Nově otevřen bazén s tobogány. V zimním období možnost veřejného bruslení. 

220px-brunt-c3-a1l-2c_n-c3-a1m-c4-9bst-c3-ad-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Dlouhé Stráně - přečerpávací vodní elektrárna se v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky.

pf_1943_03-1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 Hrad Sovinec - nejrozsáhleší hradní komplex v okrese Bruntál. Stojí na širokém skalnatém ostrohu nad městečkem Sovinec.

p1010284.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Pradědova galerie " U Halouzků " Jiříkov - přes 250 vyřezávaných dřevěných soch. Chloubou řezbáře Halouzky je betlém v životní velikosti. Dominantou galerie je socha vládce jesenických hor - děda Praděda.

 p1010288.jpg

 
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 22031
Měsíc: 105
Den: 6